Strona używa plików cookies więcej

Prof. dr hab. Robert Olkiewicz rektorem elektem UWr

6 czerwca 2022 r. w Auli Leopoldyńskiej odbyło się posiedzenie elekcyjne Uniwersyteckiego Kolegium Elektorów. W trzecim głosowaniu Kolegium wybrało prof. dr. hab. Roberta Olkiewicza na rektora Uniwersytetu. Szczegóły na stronie.


Rada UWr poparła kandydatów na rektora

27 maja 2022 r. oraz 30 maja 2022 r. Rada Uniwersytetu Wrocławskiego spotkała się z pięcioma kandydatami startującymi w przedterminowych wyborach Rektora. Po przeprowadzeniu wszystkich rozmów, Rada UWr postanowiła ustalić poparcie dla każdego z kandydatów w drodze głosowania tajnego. Kandydaci, którzy uzyskali poparcie Rady to: dr hab. Patrycja Matusz, prof. UWr, prof. dr hab. Robert Wieczorek, prof. dr hab. Przemysław Wiszewski (kolejność alfabetyczna).


Senat wydał opinie o kandydatach

Na posiedzeniu, które odbyło się 25 maja 2022 r. Senat UWr wysłuchał kandydatów na rektora i wydał opinie o nich. Szczegóły na stronie.


Uniwersytecka debata wyborcza – zapowiedź 18.05.2022 r.

3 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 na WPAE UWr rozpocznie się uniwersytecka debata wyborcza, podczas której odbędzie się prezentacja kandydatów na Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Szczegóły na stronie.


Uchwała Rady UWr 13.05.2022 r.

Rada UWr nie wskazała kandydata na rektora. Szczegóły na stronie.


Posiedzenie indykacyjne 6.05.2022 r.

9 maja 2022 r. 200 elektorów wybranych przez społeczność UWr (to przedstawiciele nauczycieli akademickich, studentów, ​doktorantów i pracowników ​niebędących nauczycielami akademickimi) zgłosi swoich „kandydatów na kandydatów” na stanowisko rektora. Posiedzenie odbędzie się na trzecim piętrze budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii. Szczegóły na stronie.


Aktualny skład uniwersyteckiego kolegium elektorów 5.05.2022 r.

Uniwersytecka Komisja Wyborcza podjęła uchwałę dotyczącą ogłoszenia wyniku wyborów uzupełniających do UKE w grupie profesorów i profesorów UWr z WPAE. Szczegóły na stronie.


Przewodniczący UKW zostaje na stanowisku 5.05.2022 r.

Rzeczniczka UWr dr Katarzyna Uczkiewicz wydała oświadczenie nt. przewodniczącego UKW. Szczegóły na stronie.


Aktualny skład uniwersyteckiego kolegium elektorów 26.04.2022 r.

Uniwersytecka Komisja Wyborcza zatwierdziła wybory uzupełniające do Uniwersyteckiego Kolegium Elektorów uchwałą nr 13/2022. Szczegóły na stronie.