Nauka / Studenci / Wydarzenia

Studenci Dziedzictwa Kultury Materialnej na Nocy Muzeów!

Studenci i studentki dziedzictwa kultury materialnej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają wszystkich uczestników Nocy Muzeów na wspólną historyczną podróż do barokowej Auli Leopoldyńskiej w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Wspólnie z ludźmi pasjonującymi się zabytkową architekturą, turystyką historyczną, ochroną zabytków, dyrektorem i pracownikami Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszamy od godziny 18.00 do północy 14 maja! Wstęp na wydarzenie jest damowy.

Czym tak właściwie jest kierunek dziedzictwo kultury materialnej? Na pewno niewiele macie osób w swoim otoczeniu, którzy są absolwentami tego kierunku i nie jest to przypadek, ponieważ jest on wyjątkowy w skali ogólnopolskiej! DKM to interdyscyplinarne studia, zapoznające studentów z historią sztuki i techniki, pojęciem krajobrazu, promocją regionów, ochroną zabytków, turystycznym wykorzystaniem dziedzictwa materialnego, rozwojem turystyki kulturowej, rekonstrukcjami historycznymi… poruszane na zajęciach problemy i tematy można by jeszcze długo wymieniać. Studia te poszerzają świadomość o otaczających nas przedmiotach, sztuce, architekturze.

-To, co cieszy nas studentów to praktyczny charakter zajęć, na których realizuje się wiele ciekawych projektów zapoznających z fachową terminologią, którą możesz wykorzystywać na spacerach ze znajomymi, bez problemu opisując szczegółowo przeróżne detale architektoniczne Studenci DKM nie lubią siedzieć zamknięci w sali, dlatego często zajęcia odbywają się w terenie, instytucjach kultury, organizowane są wycieczki do ciekawych miejsc na terenie Dolnego Śląska – mówi Jakub Kaźmierski, student II roku dziedzictwa kultury materialnej. Podczas Nocy Muzeów studenci z chęcią odpowiedzą na wasze pytania dotyczące tego kierunku, co w kontekście zbliżającej się rekrutacji, może być niezwykle cenne – od kogo bowiem maturzyści dowiedzą się tego, jak studiuje się ten kierunek, jeśli nie od samych studentów.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących organizacji Nocy Muzeów w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszamy na stronę.

Zainteresował cię DKM? Tutaj dowiesz się więcej o tym kierunku.
Rekrutacja startuje 1 czerwca! Zarejestrujesz się poprzez Internetowy System Rejestracji Kandydatów IRK www.irka.uni.wroc.pl. Masz czas do 7 lipca.

Do zobaczenia!

Dodane przez: Agata Mitek