Zaszczep się z UWR (aktywne linki: studenci, pracownicy, rodziny)

Organizujemy grupowe szczepienia dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dla pracowników, którzy jeszcze się nie zaszczepili! Wykorzystujemy możliwość tak zwanych „szczepień zakładowych”. Co więcej, będzie też szansa szczepienia członków rodzin naszych pracowników. Wygenerowaliśmy odpowiednie linki. Zapiszcie się i wkrótce dowiecie się, kiedy i gdzie przypadną Wasze szczepienia.

Prosiliśmy Was wcześniej o deklaracje – jak dotąd zgłosiło się 6 tysięcy studentów i 3 tysiące pracowników. Dlatego znów uruchamiamy system – tym razem zbieramy nie tyle Wasze deklaracje chęci zaszczepienia, ale są to konkretne zapisy. W zależności od tego ilu będzie chętnych już 11 maja ruszą nasze szczepienia – najpierw dla pracowników – druga dawka szczepionki Astra Zeneca. W kolejnym tygodniu od 17 maja zaczniemy wszczepić wszystkich chętnych studentów, pracowników i członków rodzin pracowników. Tu prawdopodobnie będzie to jedna ze szczepionek mRNA.

To tak zwane „szczepienia zakładowe” dla pracowników i studentów. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym prawdopodobnie będziemy prowadzić je w jednym z naszych budynków. To właśnie ustalamy. Teraz dla Was – studentów Uniwersytetu Wrocławskiego najważniejsze:

TU ZNAJDZIESZ LINK – jeśli jesteś studentem, doktorantem lub pracownikiem i chcesz zaszczepić się w ramach Uniwersytetu Wrocławskiego:

Zapisy przyjmujemy od dziś do 23:59 w niedzielę 9 maja.

TU ZNAJDZIESZ LINK – jeśli jesteś członkiem rodziny pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego i też chcesz się zaszczepić w ramach akcji „szczepimy się z UniWroc”:

Te zapisy potrwają do niedzieli, 9 maja, do godziny 23:59.

Pytacie, gdzie odbędą się szczepienia i jaki to rodzaj szczepionki. Będziemy to wiedzieć najprawdopodobniej jutro – gdy tylko zyskamy 100% pewność w sprawie tych dwóch istotnych spraw – natychmiast te informacje także Wam przekażemy.

======================

Wszyscy Ci, którzy nie chcą lub nie mogą przyjechać na szczepienie do Wrocławia od 4 maja mają natomiast szansę, by zapisać się na szczepienia zgodnie z kolejnymi rocznikami w ramach tak zwanej ogólnopolskiej procedury zapisów.

Poniżej wypisaliśmy poszczególne dni z dopuszczanymi rocznikami:

plan szczepień rozpisany na roczniki od 4 maja do 9 maja roczniki 1988-2003

Jeśli nie chcesz zapisać się na szczepienie studenckie w ramach tzw. „szczepień zakładowych” na Uniwersytecie Wrocławskim, bo chcesz np. szczepić się później lub w miejscu swojego zamieszkania to zobacz co musisz zrobić by się zapisać:

jak zapisac się na szczepienie

Zachęcamy: skorzystajcie z tej możliwości i zaszczepcie się, by chronić siebie i innych. Szczepienie każdego z Was przybliża nas wszystkich do powrotu w mury uczelni, by ponownie zdobywać wiedzę, zawierać przyjaźnie i cieszyć się urokami Wrocławia. Jak powiedział rektor Uniwersytetu Medycznego, organizator szczepień dla studentów prof. Piotr Ponikowski:

– Wierzę głęboko, że skorzystacie ze szczepień, których upowszechnienie jest jedyną szansą na przywrócenie normalności, nie tylko akademickiej, ale, po prostu, codziennej. 4 maja rozpoczyna się Wasza rejestracja – skorzystajcie z niej i zadbajcie o bezpieczeństwo swoje, swoich rodzin, oraz koleżanek i kolegów.

W ostatnim czacie z rektorem sporo o tym rozmawialiśmy – JM rektor Uniwersytetu Wrocławskiego profesor Przemysław Wiszewski zachęcał i namawiał, by się szczepić. Byście korzystali z możliwości, którą stworzył Uniwersytet Wrocławski ale także, by zapisywać się od 4 maja indywidualnie.

Dodane przez: Tomasz Sikora

30 kwietnia 2021