Student w pandemii grafika

Studenckie ABC w czasie pandemii

Drodzy Studenci!

1 października rozpoczęliście nowy rok akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim. Dla wielu z Was to pierwszym rokiem studiowania. Aby ułatwić Wam codzienność na Uczelni w trakcie pandemii COVID-19 przygotowaliśmy informator, który zawiera podstawowe informacje, dotyczące codzienności na UWr. Będziemy również informować na bieżąco o wszelkich sprawach, które Was dotyczą na stronie głównej www UWr i w mediach społecznościowych. Od 20 września zacznie działać specjalny serwis Covid-19 na stronie głównej UWr – tu znajdziecie wszystkie aktualne informacje na temat Uniwersytetu i pandemii. Zdobywajcie wiedzę, poznawajcie nowych przyjaciół i dbajcie o siebie!

Model nauki

1. Twoja nauka może odbywać się w formie:
    – stacjonarnej, czyli „na miejscu”  (laboratoria i praktyki oraz zajęcia wychowania fizycznego)
    – hybrydowej – za pomocą zajęć „łączonych” realizowanych częściowo w budynkach Uniwersytetu a częściowo zdalnie (konwersatoria i ćwiczenia)
    – zdalnej – zajęcia będą realizowane w całości on-line, (wykłady, seminaria i lektoraty)
  2. Szkolenia ze zdalnego kształcenia zrealizuje dla Was Centrum Kształcenia na Odległość (www.cko.uni.wroc.pl). UWAGA! Jeżeli jesteś studentem pierwszego roku szkolenie jest obowiązkowe.
  3. Od 15 września wiesz, jak będzie wyglądało Twoje studiowanie. Pamiętaj też, że w zależności od sytuacji epidemicznej, model nauki może się zmienić. O wszystkim dowiesz się ze swojej uniwersyteckiej poczty (w domenie @uwr.edu.pl) i ze strony jednostki, która prowadzi zajęcia. Sprawdzaj pocztę i bądź na bieżąco z informacjami!
  4. Twoje zaliczenia i egzaminy będą odbywać się na uczelni lub zdalnie. O wszystkim będziesz na bieżąco informowany.
  5. O terminach konsultacji z wykładowcami dowiesz się z systemu USOS. Konsultacje będą możliwe zdalnie lub telefonicznie.

Zdrowie i bezpieczeństwo

1. Często myj i dezynfekuj ręce.
  2. Zachowaj dystans społeczny 1,5 metra.
  3. Jeżeli załatwiasz sprawy w budynkach Uniwersytetu np. Dziale Nauczania lub Dziale Spraw Studenckich zawsze noś maseczkę lub przyłbicę.
  4. Jeżeli zapomnisz maseczki, zawsze możesz kupić ją w maseczkomatach, które zostaną ustawione przy wejściach do budynków Uniwersytetu.
  5. Przed wejściem do budynki i salami dydaktycznymi będą informacje o tym, jakie standardy i procedury obowiązują w pomieszczeniu, a także ile osób może jednorazowo przebywać w pomieszczeniu
  6. Przed wejściem do budynków Uniwersytetu będzie przeprowadzany dobrowolny, automatyczny i anonimowy pomiar temperatury. Jeżeli będziesz miał powyżej 37,5 C i ponowny pomiar również wykaże podwyższoną temperaturę, zaleca się, żebyś nie brał udziału w zajęciach. Jak najszybciej zgłoś swoją nieobecność prowadzącemu zajęcia, na których Cię nie będzie. Zgłoś się do lekarza.
  7. Przed wejściem do sali, w której będą prowadzone zajęcia ZAWSZE zdezynfekuj ręce. Środki odkażające będą dostępne przed każdą salą.
  8. Jeśli objawy zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wystąpią u Ciebie w momencie przebywania na Uniwersytecie Wrocławskim, możesz zostać poproszony o przejście do pomieszczenia z osobną toaletą, tak, żeby uniemożliwić potencjalne zakażenie innych osób. Jeżeli Twój stan zdrowia pogorszy się zostanie wezwane pogotowie ratunkowe.
  9. Możesz za darmo zaszczepić się przeciwko grypie! Do 15 września musisz zarejestrować się na szczepienie za pomocą Formularza rejestracyjnego

Domy studenckie

1. Jeśli zostałeś mieszkańcem domu studenckiego otrzymałeś pokój jednoosobowy.
  2. Przed wejściem do domu studenckiego zawsze dezynfekuj ręce, zachowuj dystans społeczny 1,5 metra, w przestrzeniach wspólnych zasłaniaj usta i nos, nie gromadź się.
  3. W akademiku nie będzie wolno przyjmować gości.
  4. Jeżeli zauważysz u siebie objawy wskazujące na COVID-19 jak najszybciej zadzwoń do kierownika domu studenckiego, w którym mieszkasz.

Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 116/2020 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 3 września 2020 r. w sprawie zasad funkcjonowania Uniwersytetu Wrocławskiego w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19.