Ludzie / Studenci / Wydarzenia sportowe

Student UWr odnosi sukcesy w strzelectwie sportowym

Sportowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczęli starty w Akademickich Mistrzostwach Polski. W zakończonych 6 września w Zielonej Górze zawodach w strzelectwie sportowym na wysokich miejscach uplasował się Krzysztof Sobieraj, student II roku prawa i I roku ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W kategorii karabin dowolny 60 strzałów leżąc mężczyzn zdobył 4. miejsce, w kategorii karabin dowolny 3×40 strzałów mężczyzn – 7. miejsce, a w kategorii karabin pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn – 10. miejsce.

Swoją pasję do strzelectwa Krzysztof rozwija od 2011 roku. – Jako bardzo młody chłopak na odpustach zawsze kupowałem karabiny na kulki i uwielbiałem strzelać. Szukałem też sportu dla siebie i tak skierowałem swoje zainteresowania w kierunku strzelectwa – mówi Krzysztof i dodaje, że to bardzo absorbujący sport – Treningi pochłaniają dużo czasu i trzeba mieć dobry plan, żeby połączyć naukę na wymagających kierunkach z takim sportem. Czasami muszę poświęcić trening na rzecz nauki. Start w zawodach to dla mnie wielka satysfakcja i radość – podkreśla sportowiec.

Krzysztofowi Sobierajowi serdecznie gratulujemy!

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

14 Wrz 2020