Studenci / Wydarzenia

Studentka UWr nagrodzona za najlepszy esej

Anna Maria Dobiecka, studentka filologii hiszpańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, otrzymała pierwszą nagrodę w drugiej edycji Premio Iberoamericano de Ensayo en Polonia 2019, konkursie adresowanym do studentów i doktorantów polskich uczelni i organizowanym przez ambasady Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Panamy, Peru, Portugalii i Urugwaju w Polsce.

Prace zgłaszane na konkurs dotyczą związków pomiędzy Polską i krajami hiszpańsko- i portugalskojęzycznymi. Anna Maria Dobiecka zwyciężyła esejem pt. „Breslavia en 1438. El viajero castellano Pero Tafur y su obra Andanças e viajes”. Praca poświęcona była relacji hiszpańskiego podróżnika Pero Tafura z pobytu we Wrocławiu w 1438 roku.

Anna Maria Dobiecka jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich filologii hiszpańskiej na Wydziale Filologicznym UWr. W konkursie zostali nagrodzeni ponadto studenci z UJ, KUL, UW.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 grudnia 2019 r. w Instytucie Cervantesa w Warszawie w obecności członków Kapituły Nagrody – ambasadorów Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii, Hiszpanii, Panamy, Peru, Portugalii i Urugwaju. Nagrody wręczała pani minister Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasador Portugalii, pan Luís Cabaço, Przewodniczący Jury II Premio Iberoamericano de Ensayo en Polonia 2019.

zdjęcie z wręczenia nagród konkursu

Dodane przez: Aleksandra Draus

16 Gru 2019