Studenci / Wydarzenia

Studentki filologii francuskiej najlepszymi tłumaczkami

Studentki filologii francuskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zajęły pierwsze i trzecie miejsce wśród najlepszych młodych tłumaczy VII edycji Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”.

W sekcji francuskiej konkursu pierwsze miejsce zajęła Adriana Gurdek (II rok studiów magisterskich), natomiast Marta Łuczejko (III rok studiów licencjackich) zajęła miejsce trzecie. Finał konkursu odbył się 13 grudnia 2019 roku w Warszawie. Wzięło w nim udział 52 studentów z 17 uczelni z całego kraju. Zwycięzcy konkursu otrzymali propozycje płatnych praktyk oraz nagrody specjalne ufundowane przez firmę Localize.pl. Konkurs organizowany jest dla młodych tłumaczy przez Agencję Tłumaczeń i Szkołę Języków Obcych Skrivanek.

Dodane przez: Aleksandra Draus

18 Gru 2019