Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 11 Grudzień

Studium Generale – wykład Doktora Sławomira Drobczyńskiego

Studium Generale im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykład dra inż. Sławomira Drobczyńskiego pt. „Pęseta optyczna – Nagroda Nobla z fizyki w 2018 r.”. Doktor Drobczyński opowie m.in. o oddziaływaniu światła z materią, budowie manipulatora optycznego oraz zastosowaniu pęsety optycznej.

Zapraszamy we wtorek, 11 grudnia br. na godz. 17:15 do sali im. Czekanowskiego (Katedra Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35).

Wstęp wolny.

* * *

Sławomir Drobczyński, doktor nauk fizycznych, specjalista w zakresie optyki; pracownik naukowy w Katedrze Optyki i Fotoniki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej; swoje zainteresowania badawcze koncentruje głównie wokół pułapkowania optycznego, manipulatorów optycznych oraz komputerowo generowanych hologramów

Dodane przez: Monika Śliwa