Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 19 Marzec

Studium Generale – wykład dr Agnieszki Wójtowicz

Studium Generale im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykład dr Agnieszki Wójtowicz pt. „<Ze skarbczyka babuni> Jerzego Grotowskiego, czyli jak stworzyć w PRL-u teatralne laboratorium”. Wprowadzenie do dyskusji wygłosi prof. Janusz Degler.

Zapraszamy we wtorek, 19 marca 2019 r. na godz. 17.15 do sali im. Czekanowskiego (Katedra Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35).

Wstęp wolny.

* * *

Agnieszka Wójtowicz, doktor nauk humanistycznych, bibliolog, specjalistka z zakresu historii i teorii teatru oraz literaturoznawstwa; pracownik Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego; autorka książki poświęconej opolskiemu okresowi działalności Jerzego Grotowskiego „Od Orfeusza do Studium o Hamlecie. Teatr 13 Rzędów w Opolu (1959- 1964)”; współtwórczyni filmu dokumentalnego poświęconego Jerzemu Grotowskiemu „Gra z pamięcią. Jerzy Grotowski w Opolu”

Janusz Degler, profesor nauk humanistycznych, historyk literatury i teatru, edytor, wybitny witkacolog; emerytowany pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego