Doktoranci / Ludzie / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 26 Marzec

Studium Generale – wykład dr Krystyny Szayny-Dec

Studium Generale im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykład dr Krystyny Szayny-Dec pt. „Szkolnictwo na Podkarpaciu – 150.rocznica gimnazjum w Jaśle”. Wprowadzenie do dyskusji wygłosi dr Barbara Folta.

Zapraszamy we wtorek, 26 marca 2019 r. na godz. 17.15 do sali im. Czekanowskiego (Katedra Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35).

Wstęp wolny.

* * *

Krystyna Szayna-Dec doktor nauk humanistycznych, literaturoznawca, germanistka; pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie; badaczka okresu romantyzmu, stosunków polsko-niemieckich w literaturze i sztuce na przestrzeni dziejów, tożsamości narodów oraz sztuki sakralnej Galicji

Barbara Folta doktor nauk humanistycznych, specjalistka z zakresu historii najnowszej; wieloletnia redaktor Polskiego Radia Wrocław, jedna z pierwszych prezenterek Telewizji Wrocław; reżyserka, scenarzystka i realizatorka filmów dokumentalnych; redaktor czasopisma społeczno-kulturalnego „Spotkajmy się we Wrocławiu”