Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 5 Marzec

Studium Generale – wykład dra hab. Juranda Wojewody

Studium Generale im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykład dr hab. Juranda Wojewody pt. „Wiedza o budowie geologicznej Dolnego Śląska – 200 lat kartografii geologicznej we Wrocławiu”. Dr hab. J. Wojewoda opowie o najstarszych mapach Dolnego Śląska, epoce map arkuszowych oraz przedstawi współczesną kartografię numeryczną i jej narzędzia. Wprowadzenie do dyskusji wygłosi prof. Stefan Cwojdziński.

Zapraszamy we wtorek, 5 marca 2019 r. na godz. 17.15 do sali im. Czekanowskiego (Katedra Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35).

Wstęp wolny.

* * *

Jurand Wojewoda, doktor habilitowany nauk o Ziemi w dyscyplinie geologia, specjalista w zakresie hydrogeologii, kartografii i sedymentologii; pracownik Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego

Stefan Cwojdziński, geolog, specjalista w zakresie kartografii geologicznej, geotektoniki; profesor Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowy Instytut Badawczy