Doktoranci / Ludzie / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 5 Listopad

Studium Generale – wykład Marka Dyżewskiego

Studium Generale im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykład Marka Dyżewskiego pt. „Polacy z wyboru”. Uczestnicy spotkania dowiedzą się o cudzoziemcach, którzy karmiąc się chlebem polskiej kultury stawali się Polakami, o ich wybitnych dokonaniach w dziedzinie polskiej sztuki i nauki oraz o ich postawie wobec wybranej przez nich i umiłowanej Ojczyzny.

Zapraszamy we wtorek, 5 listopada 2019 r. na godz. 17.15 do sali im. Czekanowskiego (Katedra Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35).

Wstęp wolny.

* * *

Marek Dyżewski – pianista, publicysta, animator życia muzycznego, wykładowca akademicki; były pracownik Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, rektorem uczelni w latach 1990-1994; komentator największych międzynarodowych festiwali i konkursów muzycznych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”, Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Grzegorza Fitelberga, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego i Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Dodane przez: Monika Śliwa

25 Paź 2019