Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 9 Październik

Studium Generale – wykład Profesor Joanny Karczewskiej

Studium Generale im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykład Profesor Joanny Karczewskiej pt. „Jak »społeczną mgławicę« zastąpić »społecznym konkretem« – o badaniach genealogicznych nad polskim rycerstwem średniowiecznym”.

Data: wtorek, 9 października 2018 r., godz. 17:15
Miejsce: sala im. Czekanowskiego (Katedra Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35)
Wprowadzenie: prof. dr hab. Rościsław Żerelik,dyrektor Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalista w zakresie historii średniowiecznej, nauk pomocniczych historii, średniowiecza Śląska.

Wstęp wolny.

* * *

Joanna Karczewska, doktor habilitowana nauk humanistycznych w zakresie historii, specjalizująca się w genealogii polskich rodów rycerskich, heraldyki, historii Polski średniowiecznej, profesor nadzwyczajna Instytutu Historii na Uniwersytecie Zielonogórskim; zainteresowania badawcze: genealogia polskich rodów rycerskich, prozopografia, nauki pomocnicze historii średniowiecza, badania nad osadnictwem na terenie Wielkopolski i Kujaw.

Dodane przez: Monika Śliwa

5 Paź 2018