Doktoranci / Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 8 Styczeń

Studium Generale – wykład Profesora Janusza Deglera

Studium Generale im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykład Profesora Janusza Deglera pt. „Teatr we Wrocławiu 1945-1965″. Profesor opowie o tradycjach teatralnych Wrocławia, pierwszych sezonach oraz przedstawi rozwój życia teatralnego po roku 1956.

Zapraszamy we wtorek, 8 stycznia 2019 r. na godz. 17:15 do sali im. Czekanowskiego (Katedra Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35).
Po wykładzie uczestnicy przejdą do Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego (pl. Wolności 7a), gdzie obejrzą nietypową wystawą stałą – gabinet Profesora Janusza Deglera, w którym mieści się biblioteka poświęcona teatrowi i historii wrocławskich teatrów.

Wstęp wolny.

* * *

Janusz Degler, profesor nauk humanistycznych, historyk literatury i teatru, edytor, wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego; przewodniczący Komitetu Redakcyjnego Dzieł zebranych S. I. Witkiewicza; opracował i wydał pisma Jerzego Grotowskiego, Tymona Terleckiego, Konstantego Puzyny, Zbigniewa Raszewskiego i Anny Micińskiej

Dodane przez: Monika Śliwa