Studenci / Wydarzenia

Sukces studentów i doktorantów w III Międzynarodowej Olimpiadzie Geopolitycznej

11 lipca odbył się etap okręgowy III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej organizowany przez Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Do finału awansowało pięciu reprezentantów Uniwersytetu Wrocławskiego: Jan Pabisiak, student Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych, który zajął trzecie miejsce; doktoranci w Instytucie Studiów Międzynarodowych: mgr Marcin Adamczyk (5 m.), mgr Paulina Kozioł (9 m.) oraz mgr Aleksy Borówka (20 m.); oraz mgr Magdalena Maj, doktorantka Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich Nauk Prawnych, która zajęła 17 miejsce.

W etapie okręgowym wzięło udział 73 reprezentantów 19 państw, natomiast do etapu III awansowały 23 osoby, które w teście uzyskały najwyższą liczbę punktów. Finał odbędzie się w czasie grudniowego Zjazdu Geopolityków Polskich.

Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna to doroczny konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne dotyczący geopolityki, czyli interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego. Obecnie trwają zapisy i zgłoszenia do IV edycji konkursu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego ptg.edu.pl.

Dodane przez: Agata Sałamaj

15 Lip 2020