Ludzie / Wydarzenia

Sukces uniwersyteckich informatyków w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej

Młodzi informatycy z Uniwersytetu Wrocławskiego zajęli trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Mistrzostwa, w których wzięły udział 63 zespoły odbyły się 1 grudnia w czeskiej Pradze. Drużyna startowała w składzie Anadi Agrawal, Michał Górniak, Jarosław Kwiecień.

Dwa pierwsze miejsca w zawodach zajęły drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego, a czwarte – reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie drużyny z czołówki – pierwsza dziewiątka – rozwiązały tę samą liczbę zadań, a o zajętych miejscach decydował czas zgłoszenia rozwiązań. W tej ścisłej czołówce znalazły się jeszcze dwa nasze zespoły – UWr4 (Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik, Adam Zyzik) oraz UWr2 (Mateusz Orda, Andrzej Turko, Maciej Walkowiak).

Nasza drużyna wywalczyła awans do finałów Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w czerwcu 2020 roku w Moskwie.

Nad przygotowaniem naszych drużyn pracowali dr Paweł Gawrychowski, Bartłomiej Dudek oraz prof. Krzysztof Loryś.

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Anadi Agrawal, Michał Górniak, Jarosław Kwiecień
Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Anadi Agrawal, Jarosław Kwiecień, Michał Górniak, Fot. Materiały organizatorów

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

3 Gru 2019