Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Święto Uniwersytetu Wrocławskiego. Fotorelacja

15 listopada Uniwersytet Wrocławski obchodził swoje święto – szczególne, radosne, bo celebrowane już po zakwalifikowaniu UWr do grona 10 krajowych uczelni badawczych.

Gości zgromadzonych w Oratorium Marianum powitał rektor Adam Jezierski, który podczas uroczystego wystąpienia mówił: „Jesteśmy małym ogniwem w łańcuchu czegoś, co nazywamy nauką, i co jest cenione w świecie najbardziej”. Po przemówieniu rektora tytuł doktora honoris causa został nadany profesorowi Yukihiro Ozakiemu z Kwansei Gakuin University w Japonii, światowej sławy specjaliście w dziedzinie spektroskopii, chemii analitycznej i chemometrii.

W ramach Święta Nauki Wrocławskiej rektor Adam Jezierski złożył rano kwiaty pod pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich. Wziął też udział w popołudniowym Otwartym Posiedzeniu Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola w Oratorium Marianum, podczas którego nagrody KRUWiO wręczono m.in. Andrzejowi Kosendiakowi, dyrektorowi Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, oraz Jerzemu Borowcowi, pełnomocnikowi rektora Politechniki Wrocławskiej ds. osób z niepełnosprawnością.

Więcej informacji – w tym o nagrodzonych podczas Święta UWr – znajdziecie w naszej piątkowej relacji.

Dodane przez: Michał Raińczuk

22 Lis 2019

ostatnia modyfikacja: 5 Gru 2019