Świętuj urodziny Darwina z UWr!

Karol Darwin urodził się 12 lutego 1809 roku – w tym roku obchodzimy jego 210 urodziny. Aby je uczcić, Instytut Psychologii UWr oraz Polskie Towarzystwo Nauk o Człowieku i Ewolucji przygotowało wydarzenia popularnonaukowe skierowane do młodzieży i dorosłych.

W ramach Dni Darwina studenci psychologii i biologii przeprowadzą szereg warsztatów naukowych dotyczących podstaw biologii i biologicznych podstaw psychologii. W warsztatach weźmie udział ponad pół tysiąca uczennic i uczniów z 9 wrocławskich szkół podstawowych. Na warsztatach dowiedzą się między innymi tego, jak działa dobór naturalny, skąd biorą się emocje oraz jak zbudowany jest mózg (i dlaczego akurat tak).

Dla osób dorosłych przygotowaliśmy otwarte wykłady popularnonaukowe. Zapraszamy na nie wszystkie osoby zainteresowane nauką.

11 lutego | Ewolucja romantycznej miłości | dr hab. Piotr Sorokowski, prof. UWR
12 lutego | Ewolucyjne meandry ludzkiej natury | prof. zw. dr hab. Bogusław Pawłowski
13 lutego | Wskrzeszanie mamutów, dinozaurów i neandertalczyków. O antycznym DNA | dr Martyna Molak-Tomsia

Wszystkie wykłady odbywać się będą w auli Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Dawida 1 (start o godz. 18.00). Po każdym z nich zaplanowano sesja pytań od publiczności. Więcej informacji znajdziecie na stronie FB poświęconej wydarzeniu.

Dodane przez: Michał Raińczuk

6 Lut 2019