Szczepienia przeciwko COVID-19 – także III dawką

Czym różni się jesień 2021 od jesieni 2020? Tym, że choć zachorowań dobowo jest podobna liczba, a wirus (Delta) jest aż cztery razy bardziej zaraźliwy od wersji ubiegłorocznej. W tym roku mamy dodatkową broń. Szczepienia. To dzięki nim - nawet ci nieliczni zaszczepieni, którzy chorują na COVID-19 - przechodzą zakażenie łagodniej. To dzięki szczepieniom możemy znów spotkać się na uczelni. 80% naszych pracowników się zaszczepiło, ilu studentów? Nie wiemy. Ale zachęcamy: szczepcie się! Robimy wszystko, by Wam to ułatwić.

Startują zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 – pierwszą, drugą i trzecią dawką. Co ważne: jeśli chcesz zaszczepić się trzecią dawką – od drugiej minąć musi co najmniej 6 miesięcy i musisz mieć ukończone 50 lat.

Zaszczepić mogą się wszyscy pracownicy/pracownice, doktoranci/doktorantki oraz studenci/studentki UWr. By wziąć udział w szczepieniu, trzeba do 15 października 2021 r. do godz. 23:59, wypełnić formularz.

Kiedy będziemy szczepić?

Stacjonarnie w Bibliotece Uniwersyteckiej w ostatnim tygodniu października. Ważne jednak, by wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie tych informacji Uniwersytet Medyczny w porozumieniu z Uniwersytetem Wrocławskim zdecydują, w jakich dniach prowadzone będą szczepienia w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Ale już wcześniej będzie szansa, by się zaszczepić. Szczepiliśmy 1 i 4 października. Kolejny termin to 8 października: między 10.00 a 15.00 Szczepciobus stanie pod Gmachem Głównym Biblioteki Uniwersyteckiej.

Ustalamy jeszcze terminy szczepień, gdy Szczepciobus przyjedzie na Kampus przy Koszarowej czy Kampus Leopoldina obok Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii.

Komunikat rektora dostępny jest poniżej i na stronie BIP.

Dodane przez: Agata Kreska

4 paź 2021