Nauka / Wydarzenia

Szczepienia – znamy kolejne szczegóły! (daty, miejsce)

Od 11 maja ruszą na Uniwersytecie Wrocławskim szczepienia zbiorowe. Będzie możliwość zaszczepienia się dla studentów, doktorantów, pracowników administracyjnych i naukowych, a nawet dla dorosłych członków rodzin pracowników. Zaczynamy od drugiej dawki dla pracowników naukowych.

Szczepienia będą prowadzone w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej. Dlaczego tam? Bo to duży obiekt, który pozwoli z jednej strony na szczepienie jednoczesne wielu ludzi. Zapewni także konieczną przestrzeń, by w czasie szczepienia nie dochodziło do gromadzenia się ludzi w jednym miejscu.

Biblioteka Uniwersytecka, fot. Magdalena Marcula

Od 11 maja szczepieni będą drugą dawką ci pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy już w marcu otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Astra Zeneca.

W kolejne dni – prawdopodobnie od 17 maja, a być może uda się wcześniej – szczepieni będą studenci, pracownicy administracyjny oraz członkowie rodzin pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiemy, że istotna jest dla Was informacja, jakim preparatem zostaniecie zaszczepieni. To jest zależne od NFZtu i dostawy szczepionek z Warszawy. Usilnie pracujemy nad tym, by była to jedna ze szczepionek najskuteczniejszych – a więc z grupy mRNA. Wkrótce będziemy wiedzieć na pewno, który to będzie preparat.

Jeśli zapisaliście się na szczepienia wcześniej – gdy zbieraliśmy deklarację chętnych – nie musicie nic robić. Dostaniecie wkrótce maila i sms, o której godzinie i w jaki dzień musicie przyjść do Biblioteki Uniwersyteckiej na szczepienie.

Jeśli jeszcze się nie zapisaliście – możecie to zrobić do północy w niedzielę 9 maja.

Tutaj zbieramy zapisy studentów, doktorantów i pracowników: https://uni.wroc.pl/covid-19-uwr/

Tutaj czekamy na informacje o członkach rodzin pracowników, których chcielibyście zaszczepić w ramach akcji na Uniwersytecie Wrocławskim: https://uni.wroc.pl/szczepienia-rodziny-covid-19-uwr/

Jeśli, ktoś wcześniej zadeklarował chęć zaczepienia, ale w międzyczasie udało mu się już dostać termin bardziej pasujący, a może nawet został zaszczepiony – wtedy prosimy o poinformowanie Dyrektor Generalnej Uniwersytetu Wrocławskiego o tym fakcie. Chodzi o to, by nie blokować kolejki innym chętnym do szczepień: dyrektor.generalny@uwr.edu.pl

Dodane przez: Tomasz Sikora