Szkolenie z komunikacji międzykulturowej dla administracji

W dniach 9 i 10 września w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej odbyło się organizowane przez Biuro Współpracy Międzynarodowej pierwsze z pięciu planowanych szkoleń z zakresu międzykulturowości, które są jednym z działań realizowanych w ramach programu Welcome to Poland Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Prowadzone przez dr Patrycję Rozbicką i dr Aleksandrę Matyję z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej szkolenie przeznaczone było dla pracowników administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (m.in. z dziekanatów oraz domów studenckich), których praca jest związana z obsługą studentów i pracowników zagranicznych. Uczestnicy szkolenia zdobyli wiedzę o różnicach kulturowych, stereotypach, uprzedzeniach i dyskryminacji, a także podnieśli swoje kompetencji w zakresie efektywnej komunikacji międzykulturowej. Spotkanie było również okazją do niezwykle cennej wymiany doświadczeń związanych z komunikacją międzykulturową w środowisku pracy.
Drugie szkolenie dla kolejnej grupy pracowników administracji odbędzie się 16 i 17 września, następne dwa szkolenia przewidziane są również dla pracowników dydaktycznych, a jedno dla koordynatorów studiów w języku angielskim.

Dodane przez: Agata Mitek

13 wrz. 2021