Studenci / Wydarzenia

Targi Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY

Biuro Karier UWr organizuje już VI edycję Targów Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY. Tegoroczna jesienna impreza odbędzie się 29 listopada 2018 r. na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 7/10. Będzie to wydarzenie szczególne, ponieważ swoje uczestnictwo potwierdziło już ponad 35 przedstawicieli firm oraz instytucji publicznych.

„Rokrocznie organizujemy dwie edycje targów – wiosenną oraz jesienną. Obydwa wydarzenia mają formę otwartą i skierowane są zarówno do studentów, jak i absolwentów. Edycja jesienna będzie wyjątkowo interesująca dla studentów i studentek z Wydziałów: Prawa, Administracji i Ekonomii, Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Nauk Społecznych oraz Filologicznego. Swoją obecność potwierdziło bowiem wiele kancelarii prawniczych, firmy z branży finansowej, tłumaczeniowej, turystycznej, HR.” – informuje koordynatorka wydarzenia Karolina Orman.

Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem Nie bój się rozwijać!, które ma zachęcić młodych ludzi do ciągłego podnoszenia swoich kompetencji osobistych i zawodowych. Skłania ono również do skorzystania z szerokiej oferty warsztatów i prelekcji, która będzie bezpłatnie dostępna dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Targi Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY to okazja, aby osobiście spotkać się z przedstawicielami firm, którzy zaprezentują możliwości rozwoju w organizacji, omówią dostępne ścieżki kariery, podzielą się informacjami na temat przebiegu procesu rekrutacji na poszczególne stanowiska, jak i odpowiedzą na pytania lub wątpliwości dotyczące ich branży. Na studentów i absolwentów czekać będą również najświeższe oferty pracy, praktyk i staży.

Nowością w tym roku jest Strefa Rekrutacji, czyli szybkie rozmowy kwalifikacyjne realizowane podczas Targów Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY. Kandydat, w odpowiedzi na wysłane wcześniej dokumenty aplikacyjne, może zostać zaproszony na pierwszy etap procesu rekrutacji, właśnie podczas targów. Spotkanie będzie krótkie, zwięzłe, i, mamy nadzieję, że dzięki temu bezstresowe!

Warto wiedzieć, że imprezie towarzyszyć będzie szereg szkoleń i prelekcji specjalistów rynku pracy. Dokładny harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Biura Karier. Jak co roku, podczas wydarzenia obecni będą doradcy kariery z Biura Karier UWr, którzy w specjalnej Strefie Biura Karier oferować będą bezpłatne wsparcie w zakresie konsultacji dokumentów aplikacyjnych, jak i prowadzić zapisy na konsultacje indywidualne.

Targi Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY to okazja, aby zdobyć pakiet wartościowej wiedzy zupełnie za darmo, nawiązać cenne kontakty biznesowe, jak i być na bieżąco z lokalnym rynkiem pracy. Zapraszamy!

HARMONOGRAM WARSZTATÓW I PRELEKCJI

SALA 201 D
10.00 – 11.30
Troska o zdrowie psychiczne fundamentem sukcesu zawodowego. Miej to z głowy!
Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu, Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość

11.40 – 12.40
Świadome planowanie ścieżki kariery.
HRK S.A.

12.50 – 13.30
Dlaczego warto ‘zmarnować’ wakacje w pracy za granicą i ‘tracić’ popołudnia na działalność studencką?
Otto Work Force Polska Sp. z o.o.

13.40 – 15.10
Mamy to – jak przekonać zespół rekruterski, by zakończył rekrutacje po Waszym spotkaniu.
Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp.k.

SALA 202 D
10.00 – 10.45
Kariera doradcy podatkowego – lepsza alternatywa?
WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy

10.55 -11:45
Kompetencje nauczyciela a potrzeby rynku pracy w woj. dolnośląskim.
Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

Zawody i stanowiska pracy w branży tłumaczeń i pokrewnych.
Ryszard Jarża Translations

Budowanie profesjonalnego wizerunku w mediach społecznościowych.
Grupa Twoja Kariera

14.30 – 15.00
Wykorzystaj stwarzane szanse!
Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Wrocławski Park Technologiczny S.A.

Zapisy na poszczególne wydarzenia na stronie Biura Karier.

Po lewej stronie "Targi Pracy i Praktyk KAMPUS KARIERY Nie bój się rozwijać! 29.11.2018 r., 10:00 - 15:00 WPAiE UWr, ul. Uniwersytecka 7/10, bud. D", po prawej dłonie zapinające mankiety.
fot. K. Orman

Dodane przez: Agata Kreska