Teams – podstawy w 10 minut

Uniwersytet Wrocławski poza laboratoriami, warsztatami i praktykami działa zdalnie. Uczelnia zdecydowała się na MS Teams jako platformę spotkań ze studentami. Filmem poniżej rozpoczynamy cykl.

Chcemy by praktycy – studenci i nauczyciele akademiccy wymieniali się wiedzą i pomysłami. Wskazywali na ukryte i całkiem jawne możliwości programu. Mówili co robią by jakość dźwięku była ok, albo jaka kamerka im się sprawdza, a jaka jest „do bani”.

Nauka w większym lub mniejszym stopniu w najbliższych miesiącach będzie zdalna. Zadbajmy więc razem o to, by nie było to „zło konieczne”. Wykorzystajmy nowe możliwości, które daje przystawianie wiedzy online. Piszcie do nas na komunikacja@uwr.edu.pl. Zwracamy się do wykładowców i studentów: pokażcie, które programy i jakie możliwości mogą się przydać w kształceniu na odległość. Nagrywajcie o tym filmiki – lub dajcie znać, że potrzebujecie przy nagraniu pomocy, a my przyjedziemy do was z naszymi kamerami i wspólnie stworzymy „samouczki”. Takie jak poniższy.

Profesor Krzysztof Ruchniewicz, dyrektor Centum Willy Brandta przy UWr, historyk i niemcoznawca opowiada, jak sam korzysta z Teamsa. Poprosiliśmy go o podstawy. W kolejnych spotkaniach pokażemy jak pracować w grupach na tamie, albo skorzystać z „białej tablicy”.

Dodane przez: Tomasz Sikora

19 Paź 2020