Wydarzenia sportowe

Tenisiści z UWr na podium

Sekcja tenisowa Uniwersytetu Wrocławskiego
Fot. UWr

Studenci z sekcji tenisowej Uniwersytetu Wrocławskiego wzięli udział w I zimowej edycji rozgrywek indywidualno-drużynowych w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej.

W rozgrywkach, które odbyły się 17 i 18 listopada, wzięło udział pięć reprezentacji: Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodnicy naszej uczelni kolejny raz podjęli zaciętą walkę z często wyżej notowanymi w rankingach rywalami. Dzięki dużemu zaangażowaniu zarówno w zestawieniu kobiet, jak i w zestawieniu mężczyzn, udało im się zająć trzecie miejsce.

Punktacja końcowa kobiet
1. PWr 25 pkt.
2. AWF 25 pkt.
3. UWr 24 pkt.
4. UM 21 pkt.
5. UE 1 pkt.

Punktacja końcowa mężczyzn
1. AWF 34 pkt.
2. PWr 31 pkt.
3. UWr 26 pkt.
4. UE 20 pkt.
5. UM 8 pkt.

Życzymy naszym zawodnikom, by w letniej edycji, po solidnym przygotowaniu, osiągnęli jeszcze lepsze wyniki i pokusili się o pokonanie faworyzowanych zespołów z Politechniki czy z AWF-u.

Dodane przez: Michał Raińczuk

20 Lis 2018