Strona używa plików cookies więcej

Studenci / Wydarzenia sportowe

Trenuje z najlepszymi

Tydzień sparingów z najlepszymi zawodnikami świata – tak Daniel Moskal, student bezpieczeństwa międzynarodowego na UWr, przygotowuje się do kolejnego sezonu. W Grecji odbywa się właśnie międzynarodowe zgrupowanie judoków.

Judocy skończyli już sezon startów w tym roku – jest to więc najlepszy moment na podsumowania, a w przypadku Daniela, studenta bezpieczeństwa międzynarodowego na UWr, zdecydowanie jest co wspominać! Największym sukcesem jest dla niego III miejsce w kategorii do 100 kg na Akademickich Igrzyskach Europy, które odbyły się w lipcu w Coimbrze (Portugalia). Wzięło w nich udział łącznie 4 000 studentów w 13 dyscyplinach. Samych judoków było 250.

Miał 8 lat, kiedy po raz pierwszy tata przyprowadził go na pierwszy trening do UKS Kodokan w Toruniu, gdzie sam kiedyś trenował. Od tego dnia Daniel wiedział, że znalazł sport dla siebie. Obecnie trenuje pod okiem Wiesława Błacha w KS AZS-AWF Wrocław.

– We Wrocławiu judo jest na bardzo wysokim poziomie, mam tu wielu sparing partnerów w swojej kategorii oraz zdecydowanie większe możliwości. Natomiast start w Akademickich Igrzyskach Europy umożliwiła mi moja uczelnia – komentuje Daniel.

Poza tym, że studiuje oraz trenuje 6-8 razy w tygodniu, Daniel prowadzi również zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo dla dzieci z wrocławskich przedszkoli.

– Judo to wspaniały sport, który kształtuje charakter, uczy szacunku do innych i oczywiście pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny – mówi Daniel.

Koniec sezonu nie oznacza wcale odpoczynku – dla Daniela to czas na szkolenie techniki i wzmocnienie siły. Jego kalendarz już bowiem wypełniony jest przyszłorocznymi startami, wśród nich są Puchar Polski, Akademickie Mistrzostwa Polski i Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Zagrzebiu na przełomie lipca i sierpnia.

zdjęcie przedstawia ośmioro zawodników judo pozujących w rzędzie do zdjęcia
Uczestnicy międzynarodowego zgrupowania w Salonikach /fot. archiwum prywatne

Dodane przez: Aleksandra Draus

14 Gru 2018

ostatnia modyfikacja: 18 Gru 2018