Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Trwa nabór do Akademii Ziem Zachodnich i Północnych

Sieć Ziem Zachodnich i Północnych ogłasza nabór do udziału w I edycji Akademii Ziem Zachodnich i Północnych, która odbędzie się pod hasłem: Ziemie Zachodnie i Północne – region czy regiony?

Do udziału w Akademii zaproszeni są badacze z Polski, którzy aktualnie prowadzą badania naukowe w obszarze humanistyki na temat przeszłości i współczesności terenów, które zostały włączone do państwa polskiego w wyniku II wojny światowej. Celem Akademii jest rozwój poznawczy w duchu interdyscyplinarnym i pogłębienie wiedzy badaczy z różnych ośrodków naukowych w Polsce, którzy przygotowują prace magisterskie, dysertacje doktorskie lub inne opracowania na temat Ziem Zachodnich i Północnych poprzez zbudowanie przestrzeni do dyskusji seminaryjnych na temat realizowanych przez nich badań, umożliwienie im porównania osiąganych wyników oraz rozwinięcie umiejętności warsztatowych związanych z zagadnieniami metodologicznymi czy źródłowymi.

W programie Akademii znajdą się wykłady i warsztaty prowadzone przez specjalistów z wiodących ośrodków naukowych, panele seminaryjne i wydarzenia towarzyszące. Uczestnicy Akademii, posiadający już pewne doświadczenie badawcze lub/i rozeznanie w omawianej tematyce, będą mieli możliwość skonsultowania realizowanych przez siebie projektów zarówno ze specjalistami w poszczególnych dziedzinach, jak i między sobą, zyskując zróżnicowane uwagi, sugestie i pytania wpływające na pogłębienie analizy badanych zjawisk i w konsekwencji, ogólny wzrost poziomu prowadzonych badań.

Edycja Akademii składa się z trzech, jednodniowych, spotkań (we Wrocławiu, Olsztynie i w Opolu). Organizator pokryje osobom zakwalifikowanym do udziału koszty dojazdu oraz pobytu (posiłki, noclegi). Komplet dokumentów, których wykaz znajduje się w Regulaminie, należy przesłać do dnia 28.02.2020 r. do godziny 23:59 na adres: marcin.musial@zajezdnia.org

Dodane przez: Agata Kreska

12 Lut 2020

ostatnia modyfikacja: 25 Lut 2020