Doktoranci / Studenci / Wydarzenia

Trwa rekrutacja do Studenckiego Programu Stypendialnego

Jeśli jesteś laureatem olimpiady przedmiotowej, wyjeżdżasz, aby studiować na zagranicznej uczelni, lub jesteś doktorantem wyróżniającym się wybitnymi osiągnięciami naukowymi – zgłoś się po stypendium!

Czym jest SPS?

Studencki Program Stypendialny realizowany jest we Wrocławiu już od kilku lat. O stypendium finansowane ze środków Miasta mogą ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych i konkursów, studenci wyjeżdżający za granicę, jak również doktoranci uczelni publicznych i niepublicznych oraz placówek naukowych, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinach nauki uprawianej przez wielkich wrocławskich naukowców: Ludwika Hirszfelda w zakresie nauk biologicznych i medycznych; Hugona Steinhausa w zakresie nauk matematycznych; Maxa Borna w zakresie nauk fizycznych i chemicznych; Jerzego Grotowskiego w zakresie sztuki; Wincentego Stysia w zakresie nauk społecznych i humanistycznych; Jana Mozrzymasa w zakresie nauk interdyscyplinarnych.

Szczegóły:

doktoranci – możliwość aplikowania do 30.06, stypendium w kwocie 2000 zł/miesiąc

studenci wyjeżdżający za granicę – możliwość aplikowania do 30.06 (I edycja) oraz do 31.11 (II edycja), stypendium w kwocie 500 zł/miesiąc

laureaci olimpiad przedmiotowych i konkursów – możliwość aplikowania do 30.10, stypendium w kwocie 1000 zł/miesiąc

Zgłoś się, wypełniając formularz internetowy.

Więcej informacji na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego, pod numerem tel.: +48 71 770 20 04 lub adresem e-mail: monika.ploszaj@um.wroc.pl.

Dodane przez: Aleksandra Draus

7 Cze 2019