Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Trzy książki z serii Beyond Language w finale International Book Awards

W finale tegorocznej nagrody International Book Award, corocznie ogłaszanej przez American Book Fest podczas targów Book Expo, znalazły się trzy tomy serii Beyond Language.

Seria Beyond Language powstaje w Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych UWr we współpracy z UAM i PAN O/Wrocław oraz pod patronatem JM Rektora UWr. Książki wydawane są w San Diego.

Nasi odznaczeni finaliści to:

  • Znakomita przekrojowa antologia tekstów dotyczących przekładu w Polsce, czyli „Między tekstem a kulturą. Z zagadnień przekładoznawstwa [Beyond Text and Culture: On Translation Studies]” z wyboru i pod redakcją Piotra Chruszczewskiego i Aleksandry Knapik.
  • Ważny głos w dyskusji nad historią i obecnym kształtem języka mieszkańców Jamajki, wzbogacony o ponad tysiąc przysłów odtworzonych z oryginalnych źródeł z przełomu XIX i XX wieku, czyli „A Study of Jamaican Creole Proverbs from the Perspective of Contact Linguistics” autorstwa Aleksandry Knapik.
  • Analiza metafor, które kształtują nasze rozumienie świata i które wrosły w nasz język zwłaszcza w ostatnich czasach, gdy mówimy o walce, o rodzinie, o zmianach w czasie i w przestrzeni – a którym początek dał Charles Darwin w dziele O powstawaniu gatunków. To wszystko w tomie „A Cognitive Semantics Approach to Darwin’s Theory of Evolution” autorstwa Anny Drogosz.

Strona konkursu internationalbookawards.com

Dodane przez: Aleksandra Draus

28 Lip 2020

ostatnia modyfikacja: 28 Lip 2020