Wydarzenia / Wydarzenia sportowe

Turniej Piłki Siatkowej studentów UWr

1 kwietnia odbyły  się zawody w piłce siatkowej dla studentów i pracowników UWr. Do zawodów zgłosiło się siedem zespołów, które w obecności kapitanów rozlosowano do dwóch grup. W składzie każdej drużyny występowała co najmniej jedna kobieta. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W przypadku wyniku po jeden rozgrywano tie-break  do 15 punktów.  Po zakończeniu gier w grupach i ustaleniu kolejności zespołów drużyny zajmujące pierwsze i drugie miejsca rozegrały fazę finałową. Zespoły, które zajęły miejsca trzecie w grupach, rozegrały mecz o piąte miejsce, które zakończyło się zwycięstwem Diabełków 2:0. Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem 2:0 zespołu Wygramy za Rok. Bardzo zacięty mecz rozegrano o miejsce trzecie, którego rozstrzygniecie nastąpiło dopiero po dodatkowej rozgrywce tie-break  (2:1) dla R-Team.  W turnieju z pierwsze miejsce zajął zespół  Wygramy za Rok pokonując wszystkie pozostałe zespoły. Zwycięzcy wystąpili w składzie:  K. Borysławski, P.ł Kleszyk, A. Jurkowski, Ł. Bębnowicz,  A. Bębnowicz, W. Jurkowski, A. Woronowicz.  Pokonane Aniołki grały w składzie: A. Wawrzyńczak, A. Kraska, A. Wrzeszczyński, J. Nawrot, M. Bartosz, M. Ślęczek, W. Dobrowolska.

Kolejność  w turnieju:

1. Wygramy za Rok
  2. Aniołki
  3. R-Team
  4. Giganci
  5. Diabełki
  6. Rzodkiewki
  7. Maluśkie

Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Dominikę Szafraniuk, natomiast zawodnikiem Kamila Borysławskiego, którym wręczono dyplomy oraz koszulki z logo UWr.

Dodane przez: Agata Kreska

5 Kwi 2017