Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Uniwersytecka Szlachetna Paczka – dołącz do drużyny!

Chcesz zostać świętym Mikołajem? Zostańmy wspólnie. Bo ziarnko do ziarnka i... będzie pełne wyposażenie kuchni. I buty, i żywność, i jeszcze, i jeszcze. Dołącz do drużyny uniwersyteckiej i wspólnie zmieńmy los dzielnej rodziny z Dolnego Śląska. Razem stwórzmy Szlachetną Paczkę! 

Jako społeczność uniwersytecka, w tej pierwszej pilotażowej edycji, chcielibyśmy wesprzeć konkretną – jedną rodzinę. Wybraliśmy ją z powiatu, w którym, wg informacji podanej na stronie Szlachetnej Paczki, najtrudniej jest znaleźć Darczyńców. Dodatkowo poszukiwaliśmy takiego domu, w którym jest dużo dzieci i małe dochody.

Zatem! Zbieramy środki na pomoc pani Poli z powiatu kłodzkiego, która wychowuje piątkę dzieci, w wieku od 1 roku do 9 lat. Jak się domyślacie… domu się nie przelewa.

Trzy kluczowe potrzeby tej rodziny to: meble –

  1. szafki do kuchni,
  2. żywność,
  3. obuwie i odzież.

Możemy włączyć się do naszej uniwersyteckiej Szlachetnej Paczki na kilka sposobów:

1. Wpłacając pieniądze na subkonto Uniwersytetu Wrocławskiego: 88109025900000000149148232 z dopiskiem „uniwersytecka szlachetna paczka”. (Właścicielem konta jest „Uniwersytet Wrocławski”)

W przypadku uzbierania środków większych, aniżeli potrzeba do przygotowania tej paczki, wybierzemy kolejną rodzinę. Pełne rozliczenie z zebranych pieniędzy zostanie przedstawione po zakończeniu akcji. Pieniądze zbieramy do 30 listopada 2021 r.

2. Przynosząc rzeczy potrzebne dla rodziny.

W załączniku poniżej znajduje się lista rzeczy, którą dostarczył wolontariusz opiekujący się Rodziną. Dary zbierać będziemy w Biurze ds. odpowiedzialności społecznej na Kampusie Grunwaldzkim po uprzednim kontakcie mailowym na adres: odpowiedzialnosc@uwr.edu.pl . Po rozmowie mailowej zostanie uzgodniony odpowiedni termin dostarczenia rzeczy do Biura, które znajduje się przy ul. Szczytnickiej 27a.

3. Przychodząc na spotkanie 7 grudnia 2021 r. o godzinie 16.00 do Biura ds. odpowiedzialności społecznej, na którym czeka nas najprzyjemniejsza część „paczkowej” pracy – pakowanie przyniesionych rzeczy.

Osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie naszej uniwersyteckiej, Szlachetnej Paczki prosimy o kontakt na adres odpowiedzialnosc@uwr.edu.pl i zadeklarowanie formy pomocy (np. zakup chemii, zabawek, wybranej odzieży….), żebyśmy mogli się podzielić pracą/zadaniami przed spotkaniem 7 grudnia 2021.

Nasza Paczka zostanie przewieziona do magazynu w Kłodzku i wręczona pani Poli i jej dzieciakom w weekend 10-12 grudnia. Od wolontariusza opiekującego się rodziną otrzymamy całość informacji dotyczących wręczenia Paczki, które oczywiście przekażemy Państwu. Inicjatorką akcji jest profesor Bożena Szaynok, zaś koordynuje ją Pełnomocniczka Rektora ds. odpowiedzialności społecznej dr Kamila Kamińska-Sztark.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które darujemy, zatacza koło i wraca do nas”. Flora Edwards

Dodane przez: Agata Kreska

24 lis 2021

ostatnia modyfikacja: 25 lis 2021