Uniwersytet Wrocławski – 150 kierunków, 23 tysiące studentów, niemal 4 tysiące badaczy, wykładowców i dydaktyków. To według rankingów polskich i międzynarodowych obok uniwersytetów w Krakowie, Warszawie i Poznaniu najważniejszy uniwersytet klasyczny w Polsce.

Uniwersytet Wrocławski należy do sojuszu uniwersytetów Europejskich Arqus – to znaczy, że zaczynając studia we Wrocławiu będziesz mógł korzystać z programów, kursów, seminariów, laboratoriów badawczych w Lipsku, Granadzie, Minho, Lyonie, Grazu, Padwie, Wilnie. Wyjedziesz na miesiąc, semestr, wakacje, by realizować swój pomysł badawczy czy pracować w studenckiej grupie naukowej.

Uniwersytet Wrocławski to też jedna z dziesięciu i jedyna w południowo-zachodniej Polsce szkoła wyższa uczestnicząca w rządowym programie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Dzięki temu programowi uczelnia kupuje nowoczesny sprzęt badawczy, prowadzi badania na najwyższym światowym poziomie, ale też oferuje m.in. stypendia swoim najlepszym badaczom i studentom. Stypendium Młody Badacz to milion złotych do podziału wśród najlepszych kandydatów na studia.

Uniwersytet Wrocławski stawia na mobilność – chcemy, by nasi studenci i absolwenci byli otwarci na świat, by studia były przygodą naukową, ale też, by studenci czuli się „obywatelami świata”.

Założony w 1702 roku uniwersytet to już dziś uczelnia międzynarodowa – mamy najwyższy w Polsce współczynnik obcokrajowców do studentów rodzimych. To poza ofertami sojuszu Arqus, szansa na semestr lub dwa w ramach programu Erasmus+ na studia w jednej z 48 uczelni europejskich, lub w ramach programu MOST – studia na innym uniwersytecie w Polsce. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego – wg badań losów absolwenckich – najpóźniej 3 miesiące po zakończeniu studiów znajdują pracę. Ale elastyczne programy nauczania pozwalają na rozpoczęcie kariery zawodowej jeszcze w czasie studiów. 45% studentów łączy studia z pracą zawodową, kolejnych 32% pracuje dorywczo – takie możliwości stwarza aglomeracja wrocławska i zlokalizowane tu firmy poszukujące pracowników już na etapie studiów.Uniwersytet Wrocławski to własne domy studenckie – z symbolami Wrocławia – akademikami Kredką i Ołówkiem na czele. To własne obiekty sportowe – do dyspozycji studentów i studenckich sekcji sportowych. To ponad 100 budynków rozrzuconych w całym mieście. A do tego placówki w regionie – zajrzyj do naszego Centrum Edukacji Astronomicznej w Białkowie, Stacji Ekologicznej w Karpaczu czy Stacji Ornitologicznej w Miliczu. Zaprawieni w podróżach – mogą odwiedzić naszą stację polarną na Spitsbergenie. Na co dzień nie trzeba podróżować tak daleko – wystarczy bywać w naszych kampusach – Grunwaldzkim, Leopoldyńskim, Maxa Borna, Koszarowej.

Uniwersytet Wrocławski to wreszcie zadowoleni absolwenci – aż 87% deklaruje, że studia które ukończyli były dobrym wyborem i nie zmieniliby tej decyzji, 92% poleca studia na UWr jako właściwy pomysł na rozpoczęcie kariery zawodowej.