Strona używa plików cookies więcej

26 lutego 2022 r.

Arqus stanowczo potępia atak wojskowy rządu rosyjskiego na Ukrainę i solidaryzuje się z narodem ukraińskim

Arqus European University Alliance, którego członkiem jest Uniwersytet Wrocławski, wyraża głębokie obawy wspólnoty międzynarodowej i stanowczo potępia atak wojskowy rządu rosyjskiego na Ukrainę; wzywamy do natychmiastowego zaprzestania działań, które stanowią poważną agresję przeciwko narodowi ukraińskiemu i prawu międzynarodowemu.

Pragniemy okazać nasze najszczersze wsparcie i solidarność z obywatelami Ukrainy, a w szczególności z członkami ukraińskich uniwersytetów, z którymi nasi członkowie są blisko związani; jesteśmy gotowi zaoferować wszelkie wsparcie, które może być niezbędne dla tych środowisk. Arqus jako sojusz opiera się na podstawowych wartościach europejskich, takich jak demokracja, praworządność, prawa człowieka i poszanowanie różnorodności.

Wierzymy, że uniwersytety i edukacja odgrywają kluczową rolę poprzez promowanie międzynarodowych i międzykulturowych kompetencji potrzebnych do zrozumienia innych i poszanowania wszystkich kultur, narodowości i różnorodności perspektyw. W związku z tym będziemy nadal aktywnie działać na rzecz pokoju i wolności na całym świecie poprzez naszą codzienną pracę.

Źródło: https://www.arqus-alliance.eu/news/arqus-condemns-russian-military-attack-ukraine