Studenci / Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego! (FOTORELACJA I TRANSMISJA)

1 października w Oratorium Marianum w gmachu głównym Uniwersytetu zainaugurowaliśmy uroczyście nowy rok akademicki 2021/2022! Było to spotkanie wyjątkowe, bowiem pierwszy raz w historii Uniwersytetu poznaliśmy laureata Nagrody Naukowej im. Norberta Heisiga za wybitne i nowatorskie osiągnięcia naukowe! Został nim profesor Jan Potempa z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ale to nie wszystko, Nagrodę Księżnej Jadwigi Śląskiej odebrali profesor Brigitte Schultze oraz profesor Adam Bodnar, Medal Uniwersytetu Wrocławskiego odebrał profesor Udo Strater, a tytuł doktora honoris causa profesor Klaus Wandelt. Wysłuchaliśmy też wykładu inauguracyjnego pt. ”Przygoda Ikara nie jest ich przygodą? – kryzys praworządności a społeczeństwo obywatelskie”, który wygłosił prof. Adam Bodnar.

Można ją także obejrzeć na uniwersyteckim YouTube oraz na Facebooku.

Immatrykulacja studentów i doktorantów

Dodane przez: Agata Mitek