Badania / Nauka / Wydarzenia

UWr i UMW z porozumieniem o współpracy!

Z przyjemnością informujemy, że rektorzy Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu podpisali porozumienie.

Współpraca między uczelniami będzie realizowana przez Pracownię Biologii i Entomologii Sądowej Zakładu Biologii, Ewolucji i Ochrony Bezkręgowców Instytutu Biologii Środowiskowej Wydziału Nauk Biologicznych UWr oraz Pracownię Tanatologii Sądowej Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej UMW.

Ma ona polegać między innymi na prowadzeniu badań z zakresu biologii i entomologii sądowej, upowszechnianiu wyników badań, w szczególności poprzez publikacje naukowe, popularnonaukowe oraz udział w konferencjach, w końcu także na transferze wiedzy pod postacią realizowania szkoleń, praktyk oraz staży dla studentów i pracowników wyżej wymienionych jednostek.

Za realizację zamierzeń zawartych w porozumieniu odpowiadają dr hab. n. biol. inż. Marcin Kadej (kierownik Pracowni Biologii i Entomologii Sądowej Zakładu Biologii, Ewolucji i Ochrony Bezkręgowców UWr) oraz dr n. med. Łukasz Szleszkowski (kierownik Pracowni Tanatologii Sądowej Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej UMW).

Entomologia sądowa. Zajęcia podczas sekcji zwłok
Marcin Kadej z UWr i Łukasz Szleszkowski z UMW w trakcie zajęć ze studentami w sali sekcyjnej | Fot. Michał Raińczuk/UWr/CC BY 2.0

Co śledczy powinien wiedzieć… o owadach?

Entomolodzy i medycy na tropie śmierci

Marcin Kadej: Chcesz pomóc trzmielom? Ratuj siedliska!

Jak pszczoły, osy i wiewiórka zamieszkały w ciele wisielca

Prestiżowa nagroda dla wrocławskich entomologów

Dodane przez: Michał Raińczuk

25 Lis 2019