UWr na Dniu Odry 2019

W sobotę 18 maja Uniwersytet Wrocławski obchodził dzień najważniejszej dla wrocławian rzeki. Zobacz fotorelację z wydarzenia.

Na stoisku UWr można było dowiedzieć się czegoś nowego i dobrze bawić. Muzeum Geologiczne przygotowało warsztaty „Zrób sobie amonita”, na których dzieci samodzielnie tworzyły gipsowe odlewy skamieniałości. Studenci i naukowcy z Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery prezentowali sposoby na tworzenie i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii pozyskiwanej przy pomocy słońca, wiatru i wody, natomiast przedstawiciele Wydziału Fizyki i Astronomii przeprowadzali eksperymenty, odpowiadając na pytania: „Czy słabeusz może podnieść tonę?”, „Jak zrobić najprostszą pompę” i „Czy ciała mogą się toczyć pod górę?”.

Dodane przez: Aleksandra Draus

20 maja 2019