UWr partnerem prestiżowego festiwalu filmów (wejściówki)

Millennium Docs Against Gravity to największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych. Uniwersytet Wrocławski został partnerem festiwalu. W dniach 13 - 22 maj, w Dolnośląskim Centrum Filmowym, zobaczymy premierowo w Polsce najnowsze osiągnięcia kina dokumentalnego z całego świata!  Bycie partnerem oznacza między innymi rabaty biletowe dla grup studenckich a dla 12 osób bezpłatne wejściówki.

Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza na największy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity. Festiwal, któremu partneruje Uniwersytet Wrocławski, rozpocznie się już 13 maja w kinie DCF. Podczas 10 dni festiwalowych zobaczycie 70 tytułów – najlepszych i wielokrotnie nagradzanych dokumentów z całego świata. W programie spotkania z twórcami i bohaterami filmów, warsztaty, debaty wokół ważnych tematów społecznych – od ekologii, poprzez politykę, psychologię, prawa człowieka, sztukę i popkulturę, po relacje rodzinne. Festiwal potrwa do 22 maja. Bądźcie z nami!

Dla studentów Uniwersytetu Wrocławskiego organizatorzy przygotowali 12 bezpłatnych wejściówek. Będziemy je rozdawać na naszym profilu facebookowym.

Ponieważ Uniwersytet Wrocławski jest partnerem Dolnośląskiego Centrum Filmowego, w czasie festiwalu mamy dla studentów specjalną ofertę cenową. Jeśli pójdziecie grupą studencką (min 10 osób) możecie kupić bilety po 10 zł. Jeśli w 6 osób – po 14 zł. Normalna cena biletów to 18zł.

Hasło tegorocznego festiwalu, „Rethink Everything”, zostało zaczerpnięte z filmu „Wymyślić świat na nowo”, reż. Richard Dale, Nigel Walk. To zaproszenie do ponownego przemyślenia naszego spojrzenia na świat w obliczu pandemii oraz rosyjskiej agresji w Ukrainie. W ramach 19. Millennium Docs Against Gravity zostanie zaprezentowanych pięć filmów opowiadających o Ukrainie, zorganizujemy też pokaz specjalny filmu „Mariupol”.

Spośród ponad 70 filmów, które znalazły się w programie festiwalu, wybrana została wyjątkowa dwunastka, która powalczy o nagrodę Grand Prix Dolnego Śląska. Jury, które tworzą Magda Pasierska, Martyna Majewska, Jan Pelczar i Jarosław Perduta, wybierze film który otrzyma nagrodę w wysokości 3000 euro. Przyznaniu statuetki towarzyszyć będzie pokaz filmu „Nawalny” (reż. Daniel Roher). Równie uroczystym wydarzeniem będzie otwarcie festiwalu, którą uświetni premiera filmu „Lombard” (reż. Łukasz Kowalski).

Zachęcamy do zagłębienia się w program wrocławskiej edycji festiwalu na mdag.pl. Oprócz fantastycznego kina non-fiction, znajdziecie w nim spotkania z zaproszonymi gośćmi, twórcami i twórczyniami, warsztaty, wydarzenia muzyczne i debaty!

Do zobaczenia w kinie!

Dodane przez: Tomasz Sikora