Ludzie / Wydarzenia

Prof. Aldona Wiktorska-Święcka w zarządzie UERA

Uniwersytet Wrocławski, jako pierwsza instytucja naukowo-badawcza z Polski, został przyjęty w poczet członków europejskiej sieci Urban Experts Research Alliance (UERA), organizacji specjalizującej się w problematyce rozwoju miast. Sieć działa na zlecenie Komisji Europejskiej w ramach wspólnej inicjatywy programowej JPI Urban Europe. W tej strategicznej dla Europy aktywności uczestniczą przedstawiciele sektora publicznego, w tym samorządów, instytucji eksperckich oraz innych podmiotów specjalizujących się w problematyce miejskiej. Sieć UERA zrzesza ponad 50 prestiżowych uniwersytetów i instytucji naukowo-badawczych z 18 krajów Unii Europejskiej, a powołana została w celu opracowywania i dostarczania miastom specjalistycznej wiedzy oraz praktycznych rozwiązań coraz złożonych problemów w zarządzaniu nimi.

Ponadto do zarządu UERA na nową kadencję 2019–2021, jako pierwszą z Europy Środkowo-Wschodniej, wybrano profesor Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Aldonę Wiktorską-Święcką z Katedry Studiów Europejskich. Pani profesor specjalizuje się m.in. w problematyce zarządzania publicznego, w tym w kontekście rozwoju miast. Jest autorką ponad 120 opracowań naukowych i popularno-naukowych, kieruje prestiżowymi projektami naukowymi, m.in. finansowanymi ze środków programu Horyzont 2020. Jest stypendystką wielu międzynarodowych instytucji oraz posiada bogate praktyczne doświadczenie w zakresie polityki publicznej, w tym regionalnej i miejskiej. W zarządzie współpracować będzie z kolegami i koleżankami z Norwegii, Francji, Finlandii, Belgii, Austrii oraz Włoch.

Prof. Aldona Wiktorska-Świecka

Dodane przez: Agata Sałamaj