Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

V edycja Legii Akademickiej

Rusza 5. edycja programu Legia Akademicka. Weźmie w niej udział także Uniwersytet Wrocławski. Tym samym stwarzamy możliwość Wam - studentom Uniwersytetu - uzyskania stopnia kaprala rezerwy. Po co? Może się to przydać, jeśli w przyszłości będziecie chcieli pracować np. w służbach mundurowych, albo związać swoją karierę konkretnie z wojskiem.

Zapadła decyzja o dołączeniu również uczelni cywilnych do kolejnej edycji projektu Legii Akademickiej. Na czym to polega? Projekt stwarza studentom pasjonującym się wojskowością odbycie przeszkolenia wojskowego. Po nim i po złożeniu przysięgi wojskowej uzyskacie stopień kaprala rezerwy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, obok modułu podstawowego i podoficerskiego, został uruchomiony moduł oficerski. Jest to nowość w projekcie i skierowany został do absolwentów uczelni wyższej, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami oficerem może zostać osoba legitymująca się wykształceniem wyższym magisterskim. Aby móc uczestniczyć w tym module konieczne jest zaliczenie modułów podstawowego i podoficerskiego w części teoretycznej i praktycznej.

Osoby zainteresowane udziałem w modułach podstawowym i podoficerskim powinny wypełnić komputerowo wniosek o przyjęcie na ochotnicze przeszkolenie [dostępny poniżej].

Wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w Sekretariacie Instytutu Studiów Międzynarodowych, na Wydziale Nauk Społecznych, ul. Koszarowa 3, pok. 209, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 grudnia 2021 r., tel.: 71/375 51 37, 71/375 51 36. W bieżącej edycji przewidziano zrekrutowanie tylko po 100 uczestników w każdym module. W najbliższym czasie zorganizowane zostaną spotkania promocyjne o Legii Akademickiej podczas których będzie można składać wnioski o przyjęcie na ochotnicze przeszkolenie wojskowe.

Szczegółowych informacji na temat udziału w projekcie Legii Akademickiej udziela uniwersytecki koordynator projektu prof. Piotr Krzysztof Marszałek, przewodniczący Rady Dyscypliny Naukowej Nauk o Bezpieczeństwie, mail: piotr.marszalek@uwr.edu.pl.

Dodane przez: Agata Kreska

16 lis 2021

ostatnia modyfikacja: 24 lis 2021