Strona używa plików cookies więcej

Doktoranci / Nauka / Pracownicy / Wydarzenia

Warsztaty Zebrafish

Wszystkich zainteresowanych badaniami z użyciem danio pręgowanego zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „Zebrafish and human diseases”, które odbędą się 14-15 lutego 2019 roku.

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które prowadzą badania z użyciem danio pręgowanego (Danio rerio, ang. zebrafish) jako organizmu modelowego i chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zaawansowanych technik eksperymentalnych. W czasie szkolenia odbędą się wykłady otwarte dotyczące badań molekularnych podstaw chorób ludzkich z użyciem danio pręgowanego jako organizmu modelowego (13.30-18.00 w pierwszym dniu Workshopu). Ćwiczenia praktyczne prowadzone pierwszego dnia przez doświadczonych naukowców będą dotyczyły przykładowych metod wykorzystywanych w modelowaniu ludzkich chorób takich jak epilepsja oraz przeszczepianie ludzkich komórek nowotworowych (zebrafish xenograft model). Drugiego dnia ćwiczeń uczestnicy będą analizowali uzyskane fenotypy za pomocą zaawansowanego sprzętu (analiza mikroskopowa i behawioralna).

Warsztaty odbędą się w Zakładzie Biologii Rozwoju Zwierząt Uniwersytetu Wrocławskiego (Sienkiewicza 21, 50-335 Wrocław). Wydarzenie organizuje Polskie Towarzystwo „Zebrafish” pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Nauk Biologicznych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wysłanie zgłoszenia oraz krótkiego listu motywacyjnego w języku polskim lub angielskim (do 250 słów) na adres zebrafish.pl@gmail.com do 7 stycznia 2019 roku. Szczegóły na Facebookustronie internetowej oraz w załącznikach.

Dodane przez: Aleksandra Draus

4 Sty 2019

ostatnia modyfikacja: 11 Lut 2019