Webinar Arqusa „Uniwersytet dostępny dla studentów z niepełnosprawnościami”.

16 marca 2022 r., w godz. 15.00-17.00, Arqus organizuje webinarium poświęcone tematowi „Uniwersytet dostępny dla studentów z niepełnosprawnościami”.

Do udziału w webinarium zapraszamy zarówno wszystkich członków sojuszu Arqus, jak i inne osoby zainteresowane poruszaną tematyką: naukowców studentów, osoby zawodowo zajmujące się pomocą osobom z niepełnosprawnościami, członków społeczeństwa). Uczestnicy będą mieli możliwość zastanowienia się nad nowymi rozwiązaniami dla uczniów z niepełnosprawnościami, którzy opuścili szkołę średnią bez dyplomu.

Webinar ma stanowić inspirację do dialogu, wesprzeć nowe pomysły i konkretne działania związane ze zwiększeniem dostępu do edukacji, otoczenia i relacji, także dla studentów z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową, oraz realizować cele sojuszu Arqus, którymi są integracja i dostępność.

Webinarium odbędzie się na platformie Zoom, zarządzanej przez Uniwersytet w Padwie.

Rejestracja do 16 marca do godz. 14.00 pod linkiem.

Program:

• Powitanie.
  • Prezentacja 1: Inkluzywny Uniwersytet z perspektywy studentów. Elida Linnea Slettum (Uniwersytet w Bergen) i Mario Bertolaso (Uniwersytet w Padwie) / Pytania i odpowiedzi z udziałem publiczności (przewodniczą: Simone Visentin i Lisa Griggio, Uniwersytet w Padwie).
  • Prezentacja 2: Kluczowe elementy dotyczące wykonalności programu pn. Think college. Bryan Dague (Uniwersytet Vermont – USA) / Pytania i odpowiedzi z udziałem publiczności (przewodniczą: Barbara Levc i Victoria Reszler, Uniwersytet w Graz).
  • Prezentacja 3: Zmiany na Uniwersytecie w Padwie: główne wyniki studium przypadku. Simone Visentin i Maria Chiara Ferraresi (Uniwersytet w Padwie) / Pytania i odpowiedzi z udziałem publiczności (przewodniczą: Lina Garbenčiūtė, Uniwersytet Wileński; Marion Sagnard, Uniwersytet Saint-Etienne).
  • Podsumowanie: debata prowadzona przez Ellen Lien (Uniwersytet w Bergen) i Albamarię Hernández Sánchez (Uniwersytet w Granadzie).

Webinar odbędzie się w ramach grupy roboczej: “Zmiany w programie studiów: tworzenie nowych integracyjnych ścieżek na uniwersytecie”, będącej częścią Zadania 2: Poszerzanie dostępu, integracja i różnorodność.

Więcej szczegółów tutaj.

Dodane przez: Ewelina Kośmider