Strona używa plików cookies więcej

Badania / Ludzie / Wydarzenia

Weź udział w badaniu o wpływie oddechu na nastrój

Czy oddech może mieć wpływ na odczuwanie lęku, niepewności lub stresu? Pomóż w odpowiedzi na to pytanie i weź udział w krótkim, zdalnym badaniu stworzonym przez naukowców z Instytutu Psychologii UWr.

Badanie polega na wykonaniu ćwiczenia oddechowego i udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań związanych z nastrojem przed i po ćwiczeniu. Czas trwania całości nie przekroczy 15–20 minut. W badaniu może wziąć udział każda dorosła osoba. Aby przystąpić do badania, należy otworzyć przygotowaną do tego celu aplikację w przeglądarce komputera (aplikacji nie można otworzyć na smartfonie). Przejdź do aplikacji.

W badaniu można wziąć udział w dowolnym momencie dnia. Przed rozpoczęciem należy zadbać o 15–20 minut wolnego czasu, w którym nikt nie będzie przeszkadzać. Następnie należy usiąść w wygodnym miejscu, tak aby w skupieniu móc podążać za podaną instrukcją. Wszelkie szczegóły zostały opisane w aplikacji. Badanie można przerwać w dowolnym momencie bez podawania uzasadnienia. Dla zainteresowanych istnieje możliwość podania swojego adresu mailowego, na który zostaną wysłane wyniki.

Badanie prowadzą pracownicy Instytutu Psychologii UWr – dr Marcin Czub, dr Joanna Piskorz oraz mgr Marta Kowal – we współpracy z Uniwersytetem w Maladze (Hiszpania).

Interesujesz się powiązaniami między neuropsychologią a oddechem, dotykiem lub uwagą? Przeczytaj wywiad z drem Marcinem Czubem o prostych interwencjach psychologicznych, które pomagają radzić sobie z bólem. Przejdź do wywiadu.

Dodane przez: Aleksandra Draus

22 Cze 2020

ostatnia modyfikacja: 22 Cze 2020