Nauka / Studenci / Wydarzenia

Weź udział w Falling Walls Lab!

3 minuty. Tyle czasu będą mieli na zaprezentowanie swoich projektów uczestnicy międzynarodowego konkursu skierowanego m.in. do studentów i młodych naukowców. Zwycięzca wrocławskiego etapu Falling Walls Lab pojedzie do Berlina!

Założeniem Falling Walls Lab jest – zgodnie z nazwą konkursu – obalanie dyscyplinarnych podziałów. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł i umiejętność jego zaprezentowania. Dlatego organizatorzy nie wprowadzają zbędnych ograniczeń. Do udziału w rywalizacji zapraszają m.in. studentów studiów licencjackich i magisterskich, doktorantów i doktorów, a także młodych profesorów. Główne kryterium to szeroko rozumiana innowacja w myśleniu: o nauce, biznesie, inicjatywach społecznych.

Międzynarodowa platforma Falling Walls Lab umożliwia wymianę pomysłów, inspiracji, a także ułatwia nawiązanie profesjonalnych kontaktów na całym świecie. Organizowane co roku konkursy pozwalają młodym ludziom na przedstawienie wyników swoich badań, projektów i koncepcji jurorom – przedstawicielom środowisk akademickich oraz biznesowych.

Aplikacja i deadline: Aby wziąć udział w konkursie należy aplikować za pomocą strony https://falling-walls.com/lab/apply do dnia 15 września 2021 r.

Gdzie? Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, plac Uniwersytecki 1, Sala Senatu

Kiedy: 29 wrzesień 2021 r.

Pytania: david.blaschke@uwr.edu.pl

Więcej informacji znajdziesz na stronie: Falling Walls Lab