Studenci / Wydarzenia / 14 Kwiecień – 15 Marzec

Wygraj 20 tys. zł w hackathonie

36 godzin – tyle będzie trwał hackathon „Show Me Data” zorganizowany przez Główny Urząd Statystyczny. Chętni do udziału studenci mogą rejestrować się do 29 marca.

Głównym celem hackathonu jest promocja zasobów informacyjnych statystyki publicznej oraz zachęcenie młodych użytkowników do korzystania z oferty informacyjnej GUS-u i EUROSTAT-u. W rywalizacji wezmą udział 2-4 osobowe zespoły studentów i absolwentów kierunków informatycznych. Efekty prac zespołów oceni jury, w skład którego wejdą eksperci z dziedziny informatyki i statystyki. Jurorzy przyznają nagrodę główną w wysokości 20 tys. zł oraz dwa wyróżnienia – po 5 tys. zł każde.

Hackathon „Show Me Data” odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego. Jego organizatorem jest prezes GUS-u, a projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej GUS-u oraz na stronie hackathonu.

Pytania dotyczące hackathonu należy kierować na adres hackathon@stat.gov.pl.

Dodane przez: Michał Raińczuk

19 Mar 2018