Strona używa plików cookies więcej

Nauka / Wydarzenia / 22 Kwiecień

Weź udział w Marszu dla Nauki

W kwietniu w wielu miastach na całym świecie po raz kolejny zostanie zorganizowany Marsz dla Nauki.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w pełni popiera ideę organizowania Marszów dla Nauki, będących wyrazem protestu przeciwko negatywnemu postrzeganiu nauki, dyskredytowaniu, a niekiedy wręcz negowaniu, jej osiągnięć, a także przypominających rządzącym i opinii publicznej o kluczowej roli nauki dla rozwoju społeczeństw.

Marsze w polskich miastach odbędą się, tak jak w roku ubiegłym, w międzynarodowym Dniu Ziemi – 22 kwietnia. W 2017 roku w marszach zorganizowanych w różnych miastach na świecie wzięło udział ponad milion osób.

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, przewodniczący KRASP, zachęca do włączenia się pracowników i studentów w organizowanie marszów odbywających się w różnych ośrodkach akademickich – a także do licznego udziału w marszach.

Więcej informacji na stronie poświęconej wydarzeniu. Koordynatorem i głównym organizatorem działań w kraju i w Warszawie jest Dominika Surała (dominika.surala@marchforscience.pl). Koordynatorem akcji we Wrocławiu jest Paulina Liczbańska (wroclaw.marszdlanauki@gmail.com).

Dodane przez: Michał Raińczuk

21 Mar 2018

ostatnia modyfikacja: 11 Kwi 2018