Weź udział w szkoleniu dla absolwentów kierunków przyrodniczych

Do 31 grudnia 2019 trwa rekrutacja na I edycję darmowych szkoleń "Zarządzanie karierą" stworzonych z myślą o absolwentach studiów I lub II stopnia z obszaru nauk przyrodniczych. Celem jest doskonalenie kompetencji miękkich niezbędnych na rynku pracy. Szkolenie odbywać się będzie od stycznia do marca 2020 roku.

Dla kogo

absolwentów studiów I lub II stopnia na kierunkach biologicznych i przyrodniczych (nie muszą być to absolwenci Uniwersytetu Wrocławskiego) posiadających podstawową wiedzę mikrobiologiczną, poszukujących pracy mieszkańców Dolnego Śląska, którzy nie ukończyli 35 roku życia

Program

• Projektowanie i planowanie zadań operacyjnych (10 h), m.in. praca z użyciem norm mikrobiologicznych, do wyboru przez uczestników: Jakość wody, Mleko, Chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne, Tworzywa sztuczne, Mikrobiologia żywności i pasz, Jogurt,
  • Raportowanie i archiwizacja wykonanych zadań operacyjnych (3 h), mi.in. przygotowywanie raportów z przeprowadzonych analiz, ocena wizualna próbek, zastosowanie obliczeń matematycznych, właściwa interpretacja wyników,
  • Organizacja eventu (11 h), m.in. tworzenie komitetu naukowego konferencji, wybór prelegentów, opracowanie logo konferencji, tworzenie ofert sponsorskich, planowanie budżetu konferencji,
  • Autoprezentacja – rozmowy kwalifikacyjne (6 h), zajęcia poprowadzone przez trenera-psychologa,
  • Techniki radzenia sobie ze stresem (4 h), zajęcia poprowadzone przez trenera-psychologa,
  • Kreatywność i przedsiębiorczość “miting” z prezentacją projektów grupowych (6 h), mini-konferencja z udziałem zaproszonych gości – przedsiębiorców i pracowników Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Będzie to doskonała okazja do spotkania przyszłego pracodawcy!
  • w ostatni dzień szkolenia uczestnicy będą mogli dodatkowo wziąć udział w grze miejskiej zaprojektowanej specjalnie na potrzeby projektu.

• pracownicy Instytutu Genetyki i Mikrobiologii
  • psycholodzy i eksperci ds. rozwoju kariery
  • przedsiębiorcy
  • pracownicy Wojewódzkiego Dolnośląskiego Urzędu Pracy

Kiedy

5 dni (soboty) w godzinach 9.00-18.00, dokładne terminy: 18.01.2020, 8.02.2020, 15.02.2020, 22.02.2020, 7.03.2020

Gdzie

Instytut Genetyki i Mikrobiologii, ul. S. Przybyszewskiego 63-77 we Wrocławiu

Organizatorzy zapewniają

• wyżywienie – przerwa śniadaniowa i lunch w każdym z pięciu dni zajęć (posiłki zaplanowane w ten sposób, aby promować zdrowy sposób odżywiania, indywidualne preferencje żywieniowe będą uwzględnione w zgłoszeniu)
  • zwrot kosztów dojazdu
  • możliwość zapewnienia noclegu dla uczestników spoza Wrocławia
  • ubezpieczenie

• szkolenia są otwarte i darmowe
  • zajęcia będą prowadzone w trzech 10-osobowych grupach

Rekrutacja

Aby wziąć udział w szkolenia, należy do 31 grudnia 2019 wysłać uzupełnione dokumenty (dostępne w załączniku poniżej) na adres: rekrutacja116@uwr.edu.pl.

Projekt obejmuje cztery edycje szkoleń (w każdej dla 30 osób) w terminach:
I edycja: styczeń-marzec 2020
II edycja: kwiecień-czerwiec 2020
III edycja: październik-grudzień 2020
IV edycja: kwiecień-czerwiec 2021

Więcej informacji znajduje się na stronie Instytutu Genetyki i Mikrobiologii UWr. Na ewentualne pytania odpowie kierownik projektu, dr Bożena Futoma-Kołoch, bozena.futoma-koloch@uwr.edu.pl.

logo-szkolenia-miekkie-dla-biologow-1

Dodane przez: Agata Kreska