Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Wiedza w parku

Już w najbliższy weekend 15-16 września między 11:00 a 15:00 Park Staromiejski przy Teatrze Lalek zamieni się w prawdziwe centrum nauki. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach Parku Wiedzy, imprezy odbywającej się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2018.

Uniwersytet Wrocławski reprezentować będzie liczna grupa naukowców i studentów z czterech różnych dziedzin nauki. W „Fascynujący świat fizyki” zabiorą was naukowcy z Wydziału Fizyki i Astronomii UWr pod przewodnictwem Artura Rokosy. Staniecie „Twarzą w twarz z nauką” za sprawą dr hab. Marioli Kuczer oraz studentów Koła Naukowego „Jeż”, ” którzy wyjaśnią tajniki chemicznych ciekawostek. Dla zainteresowanych zawiłościami językowymi zapraszamy do „Mobilnej poradni językowej” zorganizowanej przez pracowników Instytutu Filologii Polskiej, a na międzynarodową atmosferę będzie można liczyć dzięki chińskim wolontariuszom i Anecie Marchewce z Instytutu Konfucjusza, którzy przygotowali akcję „Chińska kaligrafia i malarstwo – spróbuj sam”.

Park Wiedzy jest zapowiedzią zbliżającej się XXI edycji DFN 2018, która rozpocznie się już 20 września. Więcej informacji o wydarzeniach UWr podczas festiwalu znajdziecie wkrótce na uni.wroc.pl.

Dodane przez: Aleksandra Draus

10 Wrz 2018

ostatnia modyfikacja: 18 Wrz 2018