Wieża Pokoleń. Uniwersytet to my!

18 października w Oratorium Marianum odbyło się uroczyste wręczenie indeksów 240 uczestnikom projektu Wieża Pokoleń, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Uczniowie 12 szkół wiejskich z Dolnego Śląska wysłuchali przemowy rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Adama Jezierskiego, oraz dwóch utworów muzyki organowej w autorskich interpretacjach szefa uczelni. W wydarzeniu uczestniczyli także przeszkoleni w ramach projektu seniorzy i absolwenci – od października do czerwca przyszłego roku będą oni pracować wraz z dziećmi nad mikroprojektami edukacyjno-kulturalnymi. Uroczystość zakończył wykład dr Kamili Kamińkiej-Sztark, pełnomocniczki rektora ds. odpowiedzialności społecznej.

Celem projektu Wieża Pokoleń, realizowanego przez Uniwersytet Wrocławski, dofinansowanego z Funduszy Europejskich, jest aktywizacja społeczna i zawodowa absolwentów, aktywizacja społeczna seniorów oraz pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej dzieci i młodzieży z wiejskich społeczności lokalnych woj. dolnośląskiego.

Dodane przez: Michał Raińczuk

22 Paź 2019