Wirtualna kawiarnia językowa dla studentów w Arqus

Ruszyła 4-edycja wirtualnej kawiarni językowej Arqus Café. Tym razem mogą w niej wziąć udział także studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aż do 4 lipca, raz w tygodniu, studenci wszystkich partnerskich uniwersytetów mogą przez godzinę ćwiczyć swoje umiejętności językowe na zajęciach on-line. Zajęcia odbywają się w nieformalnej atmosferze, w małych grupach. Prowadzone są nie przez nauczycieli, a przez kompetentnych praktyków danego języka. Arqus Café, stworzona przez Uniwersytet w Lipsku przy współudziale pozostałych uczelni sojuszu Arqus, cieszyła się bardzo dużą popularnością w poprzednich edycjach.

Co ciekawe, w kawiarni słychać wielojęzyczny gwar nie tylko języków naszych partnerów z sojuszu, czy też innych języków europejskich. W obecnej edycji można zapisać się na spotkania odbywające się w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, litewskim, włoskim, ale także tureckim, arabskim czy brazylijskim portugalskim. W najbliższym czasie oferta ta rozszerzy się o inne języki.

Jak umówić się na wirtualną kawę z kolegami z sojuszu Arqus? Szczegóły dotyczące rejestracji znajdziecie tutaj.

A może chcielibyście zostać tutorami- wolontariuszami i poprowadzić zajęcia z języka, którym bardzo dobrze władacie?

Jeśli tak, napiszcie na adres e-mail: arqus_cafe@uni-leipzig.de.

Dodane przez: Ewelina Kośmider

25 lut 2022