Strona używa plików cookies więcej

Studenci / Wydarzenia

Złóż wniosek o stypendium!

Uwaga, studenci i studentki! Ruszył nabór wniosków o stypendia!

Studenci, którzy zamierzają ubiegać się o świadczenia w roku akademickim 2021/2022 zobowiązani są zarejestrować w formie elektronicznej począwszy od 06 września 2021 r. – wnioski o przyznanie nw. stypendiów za pośrednictwem strony www.usosweb.uni.wroc.pl:

– wnioski o stypendium Rektora,

wnioski o stypendium dla osób niepełnosprawnych

– wnioski o stypendium socjalne (stypendia przyznawane są na semestr zimowy!)

Po zarejestrowaniu, wydrukowany wniosek wraz z kompletem dokumentów należy złożyć we właściwym dziekanacie w terminie do 05 października 2021 r.

W przypadku ubiegania się o  stypendium dla osób niepełnosprawnych – studenci  zobowiązani są, przed  zarejestrowaniem wniosku,  złożyć w  sekcji pomocy materialnej  w dziekanacie   orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (nie dotyczy to studentów, którzy –   w roku akademickim 2020/2021 – złożyli stosowne orzeczenie i jest ono ważne przynajmniej do października 2021 r.)

W przypadku złożenia wniosku o stypendium  socjalne lub  stypendium   dla osób niepełnosprawnych po 05 października 2021 r.,  stypendium zostanie przyznane od następnego miesiąca po dacie złożenia wniosku lub doręczenia brakujących dokumentów!).   

Przy dochowaniu przez studentów powyższych terminów – stypendia socjalne i  stypendia   dla osób niepełnosprawnych planuje się wypłacić pod koniec października br., natomiast stypendia Rektora – pod koniec listopada br. z wyrównaniem za październik. 

Ponadto:

Maksymalna miesięczna wysokość dochodu netto na  osobę w rodzinie studenta  za 2020 rok uprawniająca  do ubiegania się o stypendium socjalne wynosi  1.050,00 zł.

WSZYSTKIE INFORMACJE O STYPENDIACH ZNAJDZIECIE TUTAJ.

A już wkrótce także więcej informacji o stypendium MŁODY BADACZ.

Dodane przez: Agata Sałamaj

16 lip 2021

ostatnia modyfikacja: 20 wrz 2021