Wojciech Hann przewodniczącym Rady UWr

Senat Uniwersytetu Wrocławskiego uchwałą nr 3/2021 z dn. 20 stycznia 2021 roku wybrał Wojciecha Hanna na przewodniczącego Rady Uniwersytetu Wrocławskiego na kadencję 2021-2024.

Wojciech Hann jest absolwentem studiów fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów MBA (finanse i zarządzanie strategiczne) na University of Rochester (USA). Był członkiem Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego oraz dyrektorem zarządzającym w departamencie rynków kapitałowych Ipopema Securities oraz partner w Deloitte. Pracował również w EY, Cortland, Brovitz & Co, Unicredit Markets & Investment Banking / CA IB. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu przedsiębiorstw. Doradzał przy ponad pięćdziesięciu transakcjach, przede wszystkim w sektorze energetycznym, ale także bankowym, maszynowym, budowlanym, spożywczym, IT, petrochemicznym oraz wielu innych zarówno w Polsce, jak i w Europie Wschodniej oraz w Turcji.

Wojciech Hann - portret

Dodane przez: Aleksandra Draus